Lukáš Lizánek

Profil

„Více než jen o Lukášovi“

Lukáš Lizánek se narodil roku 1980 v Praze, začal se sportem již v útlém dětství, kdy koketoval s fotbalem a současně se věnoval judu. Výběr mezi těmito sporty nebyl jednoduchý, oba pro něho něco znamenaly a něco v něm zanechaly. Vše se ale zlomilo ve čtrnácti letech, kdy převládl fotbal a Lukáš přestoupil do známého fotbalového klubu Victoria Žižkov sídlícího v Praze, kde následovně hrál juniorskou nejvyšší fotbalovou soutěž, a tak judo i vše ostatní šlo stranou.. V té samé době se rovněž datuje jeho první kontakt s golfem, kdy začíná chodit do golfového klubu Líšnice se svým kamarádem a dnes i kolegou profesionálem Slávkem Strachotou, tento kontakt byl sporadický, pohyboval se v mezích přihlížejícího diváka.. Ale golf mu učaroval natolik, že právě tehdy začal hrát i sám. Pro někoho neuvěřitelné, pro něho však splnění jeho snu, ještě tentýž rok odehrál svůj první turnaj na již zmíněné Líšnici, kdy uhrál HCP 36 a tu samou sezonu si zlepšil HPC na 23,6..

V roce 1999, po špatných zkušenostech ve Victorii Žižkov a po nástupu na základní vojenskou službu s fotbalem v podstatě končí. Golf mu však natolik uvízl v srdci, že po absolvování základní vojenské služby se k němu ihned navrací a to na veletrhu golfových potřeb, kde se v prosinci téhož roku v Praze opět setkává s panem Janem Gregorem (pozn. v tu dobu prezidentem Golf Klubu Líšnice a spolumajitelem firmy Intermedia, která se zabývá prodejem golfového sortimentu). Jejich setkání bylo pro Lukáše osudové. Začíná ve společnosti Intermedia pracovat a současně s tím rovněž začíná také sám každý den sám trénovat.  A má k tomu ideální podmínky, firma Intermedia se podílí na provozu golfového obchodu v hale Erpet v Praze, kde dostává každou zimu volné karty na driving range  a jednu z nich dostal i Lukáš. A zřejmě od této doby se datuje jeho rozhodnutí se golfu věnovat naplno. Jako amatér začíná v roce 2000 a ještě v témže roce si zlepšuje svůj HPC na 8,2, v roce 2001 je již na 6,9,v roce 2002 se opět zlepšuje a to na 4,2,   rok 2003 ho posunul s HPC 2,7 a v roce 2004 končí na 1,3 a další sezonu?? Přestupuje k profesionálům. Statut profesionála má od roku 2006, kdy svojí první sezonu mezi profesionály zakončuje na krásném 9. místě českého žebříčku. Následující rok 2007 končí na 5. místě a rok 2008 již na 3. místě českého žebříčku.

Jeho golfová kariéra roste závratnou rychlostí a jak je vidno, každý rok je lepší a lepší, což je pro profesionála jeho úrovně velmi důležité.. A největší úspěch, na ten, který si Lukáš stanovil, se stále ještě čeká, ale nepředbíhejme.. Celý život trénuje výhradně sám, osobního trenéra nikdy neměl. Mezi jeho největší úspěchy se zajisté řadí titul mistra ČR profesionálů ve hře na jamky v roce 2007 v Ropci a titul mistra ČR ve hře na rány v roce 2008, který získal v Telči. Díky sportům, které provozoval v mládí, je to hráč s ohromným fyzickým fondem, snad jen malý výčet toho, co náleží mezi jeho přednosti, je to velká výbušnost a délka ran, z toho vyplývá, že mu vyhovují dlouhá hřiště.. Lukáš je v oblasti golfového vybavení věrný již dlouhou dobu jedné značce, ke které se dostal i díky společnosti Intermedia, která je jeho sponzorem v oblasti golfových výrobků a bez které se již v současnosti neobejde, používá výhradně výrobky značky Nike golf, jak hole, tak i oblečení.

V roce 2009 Lukáš úspěšně dokončil studium na FTVS UK pro PGAC a získal tak profesionální trenérský statut GP 3.


Sponzoři

Partneři